دریافت جایزه و بونوس رایگان شروع بازی و ثبت نام

زندگی نامه آرسن ونگر سرمربی آرسنال

0 ۵۵۳

آرسن ونگر به فرانسوی ( Arsène Wenger)  در ۲۲ اکتبر ۱۹۴۹ در استراسبورگ، فرانسه مربی فوتبال است. در جوانی فوتبالیست متوسطی بوده‌است که معروفترین تیمش استراسبورگ است. او مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد دارد. در سال ۱۹۸۰ فوتبال را کنار گذاشت و به کار مربی گری پرداخت، بعد از چند دستیاری در تیم هایی مثل استراسبورگ سال ۱۹۸۴ سرمربی تیم نانسی شد.

سال ۱۹۸۷ سرمربی موناکو شد و طی هفت سال با این تیم درخشید (مربی سال فرانسه شد) سپس پیشنهاد بایرن مونیخ را رد کرد و در ژاپن مربی تیم ناگویا شد. اودر سال ۱۹۹۶ در وسط فصل به آرسنال پیوست (بجای جرج گراهام) او این فصل را با سومی به پایان رساند. فصل بعد هر دو جام لیگ و حذفی را برد و مربی سال جزیره شد و در حال حاضر نیز هدایت باشگاه آرسنال را بر عهده دارد.

پرورش استعدادهای بزرگ فوتبال

ونگر به یافتن و پرورش استعداهای بزرگ مانند پاتریک ویرا، دنیس برکمپ، تیری آنری، فرانسسک فابرگاس، امانوئل پتی ، روبین فان پرسی، رابرت پیرس، آرون رمزی، سول کمپل، تئو والکات، جک ویلشر، سمیر نصری، الکس اکسلاد-چمبرلین، کولو حبیب توره، امانوئل آدبایور و … معروف است. او برای علم روز و مسائل روانی تیم اهمیت زیادی قائل است. همچنین به شش زبان زنده دنیا مسلط است و تنها به زبان روسی است که نمی تواند صحبت کند. او با تیم آرسنال موفق شد به افتخارات کم‌نظیر برسد به طوری که حتی در فصل ۲۰۰۴–۲۰۰۳ موفق شد بدون باخت به قهرمانی در لیگ جزیره برسد.

همچنین در سال‌های ۱۹۹۸ و سال های ۲۰۰۱تا۲۰۰۵ و ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷موفق به فتح جام حذفی انگلیس موسوم به FA CUP شد و ۱۸ سال متوالی بین ۴ تیم برتر لیگ انگلیس قرار بگیرد. او با تیم آرسنال در فصل ۲۰۰۶–۲۰۰۵ موفق شد به فینال لیگ قهرمانان اروپا برسد و در این مسیر تیم‌های یوونتوس و رئال مادرید شکست داد ولی در فینال درحالی که تا دقیقه ۸۰ با گل سو کمپل جلو بود در نهایت بازی را با نتیجه ۲ بر یک واگذار کرد.

حتما بخوانید:   انواع مختلف بازی پوکر

آرسن ونگر با آرسنال در اوج

لازم است ذکر شود که آرسنال در دوران مربیگری آرسن ونگر تبدیل به تنها تیم انگلیسی شد که توانست رئال مادرید را در سانتیاگو برنابئو و آث میلان را در سن سیرو و دورتموند را در وست فالن شکست دهد. همچنین بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳ با یک سیاست انقباضی مالی توانست با ساختن ستاره‌های بزرگ به سود مالی هنگفتی برسد و مشکلات مالی را پشت سر بگذارد..

ونگر طی ۱۰ سال نزدیک به ۱۵۰ میلیون پوند پرداخت کرد. یعنی کمتر از مبلغی که ژوزه مورینیو طی دو سال در چلسی صرف خرید بازیکنان کرد. از بدو ورود سیاست کشف بازیکنان جوان و با استعداد را پی گرفت. طی ۱۵ سال در ارسنال ۸۴ بازیکن جوان را روانه میدان کرد. یعنی ۵/۶ بازیکن در هر فصل در حالی که الکس فرگوسن به عنوان مربی که به جوانان اعتقاد داشت طی ۲۵ سال ۱۰۳ بازیکن روانه میدان کردکه مترادف بود با متوسط ۴/۱ بازیکن در هر فصل. در عین حالی که سیاست فرگوسن مبتنی بر زمان مناسب برای ورود بازیکن جدید بود.

ونگر در مورد رویکرد تکنولوژی اش به فوتبال گفت (دنبال متمرکز و کامپیوتری کردن جامعه نیستم. به ازادی بازیکن بر مبنای عقل سلیم و مدیریت خوب اعتقاد دارم. به مهیا کردن زمینه شکوفایی).

این زندگی نامه یکی از مشهور ترین های دنیا فوتبال بود که خواندید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازی انفجار سیب بت sibbet بت 90 تک بت بدون فیلتر تخته نرد شرطی وین بت بت 365 تک بت تهران بت معتبرترین سایت بازی انفجار سایت بازی انفجار معتبر بازی انفجار بازی انفجار بازی انفجار بازی انفجار سئو و بهینه سازی فروش بکلینک طراحی سایت اصفهان چیتا بت سایت شرط بندی چیتا بت چیتا بت فارسی