دریافت جایزه و بونوس رایگان شروع بازی و ثبت نام

معرفی شرکت جاینت Giant تولید کننده دوچرخه

0 ۴۷۵

شرکت جاینت Giant یک کمپانی تایوانی تولیدکننده‌ی دوچرخه می باشد که بعنوان برترین تولید کننده در دنیا شناخته شده است. مرکز مدیریت این کمپانی در تایچونگ تایوان و مراکز تولیدی در تایوان، هلند و چین قرار دارند. جاینت از سال ۱۹۷۲ آغاز یه فعالیت نمود و کم کم به مارکی معروف در بین دورچرخه‌سواران تبدیل شد. قراردادهای اولیه‌ی آن‌ها با تولید محصول برای شرکت‌های بزرگ دیگر اجرا می‌شد، اما به‌مرور جاینت خود را ‌بعنوان برندی مستقل در دنیا ثابت نمود.

جاینت در دوران جدید

با وارد شدن به قرن ۲۱، شرکت جاینت فرمانروایی خود را در بازار دوچرخه تثبیت کرده بود. جاینت به نامی شناخته‌شده در همه دنیا تبدیل شده بود و فروش محصولات آن‌ها در تمام کشورها، روندی عادی به‌نظر میرسید. در آن سال‌ها مارک های قدیمی مانند شوین و هافی در بازار محصولات معمولی فعال بودند، ولی برندهای جدید همچون جاینت، محصولاتی با کاربری ویژه تولید می‌کردند که عاشقان دوچرخه‌سواری حاضر به هزینه کردن چند هزار دلار بیشتر برای آن‌ها بودند.

تاریخچه شرکت جاینت

کمپانی جاینت در سال ۱۹۷۲ در داجیا (که اکنون بخشی از تایچونگ میباشد ) بوسیله کینگ لیو و چند دوست او تاسیس گردید. در سال ۱۹۷۷ مدیر اجرایی جاینت به نام تونی لو، مذاکراتی با شرکت شوین انجام داد تا تولید دوچرخه را به عنوان تولیدکننده لوازم اصلی شروع نماید و تولیدات خود را با مارک های دیگر به فروش برساند. این قرارداد، دستاورد مهمی برای جاینت بود.

با بیشتر شدن فروش در آمریکا و اعتصاب کارگران شوین در شیکاگو در سال ۱۹۸۰ جاینت به تأمین‌کننده‌ای کلیدی تبدیل گردید که در میانهٔ دههٔ ۱۹۸۰ بیش از دوسوم دوچرخه‌های شوین را تولید می نمود. در سال ۱۹۸۷ پس از تصمیم شوین درباره بر یافتن منبعی جدید و امضای قرارداد با شرکت دوچرخه‌سازی چین برای تولید محصول در شنژن، جاینت برند دوچرخهٔ خود را ایجاد کرد تا در بازار در حال گسترش محدودهٔ قیمتی ۲۰۰ دلار و بالاتر به رقابت بپردازد.

حتما بخوانید:   بررسی آینده ارز دیجیتال ماتیک MATIC

در سال ۱۹۸۴ جاینت یک قرارداد مشارکت انتفاعی با آندریس گاسترا از دوچرخه‌ساز هلندی، کوگا-میاتا با عنوان جاینت اروپا امضا کرد. در سال ۱۹۹۲ گاسترا همهٔ سهام خود را فروخت و جاینت به سهامدار کامل جاینت اروپا تبدیل شد.

تا سال ۲۰۱۴ جاینت در بیش از ۵۰ کشور جهان، بیش از ۱۲ هزار شعبه دارد. در سال ۲۰۰۷، فروش جهانی آن از ۵ میلیون دوچرخه گذشت و در سال ۲۰۱۲ به ۶٫۳ میلیون دوچرخه با درآمد ۱٫۸ میلیارد دلار رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازی انفجار سیب بت sibbet بت 90 تک بت بدون فیلتر تخته نرد شرطی وین بت بت 365 تک بت تهران بت معتبرترین سایت بازی انفجار سایت بازی انفجار معتبر بازی انفجار بازی انفجار بازی انفجار بازی انفجار سئو و بهینه سازی فروش بکلینک طراحی سایت اصفهان چیتا بت سایت شرط بندی چیتا بت چیتا بت فارسی