دریافت جایزه و بونوس رایگان شروع بازی و ثبت نام

فناوری بلاک چین چیست؟

0 ۸۵۳

فناوری بلاک چین (Blockchain) از دو کلمه Block (بلوک) و Chain (زنجیره) تشکیل گردیده است. این فناوری در واقع زنجیره‌ای از بلوک‌ها میباشد. به طور کلی بلاک چین یک نوع سیستم ثبت اطلاعات و گزارش است. تفاوت آن با سیستم‌های دیگر این میباشد که اطلاعات ذخیره شده روی این نوع سیستم، بین تمام اعضای شبکه به اشتراک گذاشته می‌شوند و با استفاده از رمزنگاری امکان حذف و دستکاری اطلاعات ثبت شده تقریبا غیرممکن میباشد. بیت کوین نخستین کاربرد از این فناوری بوده است و از بلاک چین برای ذخیره اطلاعات دارایی کاربران بهره برد. اگر بلاک چین یک سیستم عامل باشد، بیت کوین نرم افزاری روی این سیستم عامل میباشد.

رقابت دیتا ستر با بلاکچین؟

در نگاه نخست و نرم افزاری میتوان گفت بلی اما با نگاهی وسیعتر میتوان گفت در بلاک چین های عظیم مانند بیت کوین هر دیتا سنتر میتواند یک بلاک از شبکه باشد با این تفاوت که همه اطلاعات در کل بلاک های شبکه تایید شده و موجود می باشد و منحصر به این دیتاسنتر نمیباشد.
در حالت کلی تمام بلاکچین رقیبی برای دیتا سنتر های قدیمی که به طور متمرکز فعالیت دارند بوده است و تجربه این چند سال بلاکچین نشان داده است راه اندازی یک شبکه بلاکچین بجای دیتا سنتر بسیار ایمن تر و پر سرعتتر و ارزان تر است و دقت کنید که فیزیک و ساختار یک دستا سنتر میتواند بعنوان بلاک از یک شبکه بزرگ فعالیت نماید به طوری که بسیاری از دیتا سنترهای قدیمی و از کارافتاده در سال های اخیر با نصب تجهیزات استخراج بیت کوین به شبکه بزرگ بیت کوین متصل گردیده اند.

حتما بخوانید:   آموزش بازی حکم آنلاین

نظر رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره ارز دیجیتال

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: ارز دیجیتال به معنای دور زدن تحریم‌‌هاست

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بانک مرکزی از ارز دیجیتال غفلت کرده درحالی که ارز دیجیتال دور زدن تحریم و حذف سیطره دلار بر اقتصاد ما است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازی انفجار سیب بت sibbet بت 90 تک بت بدون فیلتر تخته نرد شرطی وین بت بت 365 تک بت تهران بت معتبرترین سایت بازی انفجار سایت بازی انفجار معتبر بازی انفجار بازی انفجار بازی انفجار بازی انفجار سئو و بهینه سازی فروش بکلینک طراحی سایت اصفهان چیتا بت سایت شرط بندی چیتا بت چیتا بت فارسی