دریافت جایزه و بونوس رایگان شروع بازی و ثبت نام

زندگی نامه مایکل جکسون و ورود به دنیای خوانندگی

0 ۳۹۰

زندگی نامه مایکل جکسون

مایکل جوزف جکسون، خواننده معروف آمریکایی، بخاطر فعالیت‌های هنری و خیرخواهانه‌ای که داشت در زمان حیاتش شهرت جهانی یافت و پس از آن نیز الگو و الهام بخش بسیاری از هنرمندان جدید قرار گرفت.

کودکی مایکل جکسون

مایکل جکسون در ۲۹ آگوست ۱۹۵۸ در شهر صنعتی گَری در ایالت ایندیانا، ایالات متحده آمریکا و در خانواده‌ای از طبقهٔ کارگر و تهی‌دست زاده شد. او هفتمین فرزند از ۹ فرزند خانواده جکسون بود.

مادر مایکل بسیار مذهبی بود و فرزندانش را با باورهای سختگیرانهٔ تربیت می‌کرد. مایکل جکسون در کودکی مورد تندی و آزار پدرش قرار می‌گرفت. این اتفاقات در بزرگسالی او اثرات خود را نشان داد.

ورود به دنیا خوانندگی

مایکل جکسون در سال ۱۹۶۴ و زمانی که تنها ۶ سال داشت، به عنوان خوانندهٔ پس‌زمینه به گروه برادران جکسون پیوست. او در ۸ سالگی خواننده و رقصندهٔ اصلی این گروه شد. در همین زمان، برادران جکسون نام گروه را به جکسون فایو تغییر دادند. او از ۱۴ سالگی، در کنار فعالیت در گروه جکسون فایو، اقدام به ساخت و اجرای آهنگ فردی کرد. او از سال ۱۹۷۲ تا ۱۹۷۵، ۴ آلبوم استودیویی تک‌ نفره منتشر کرد و حتی نامزد یک جایزه اسکار هم شد. جکسون فایو تورهای بین‌المللی اروپا و تور جهانی برگزار کرد. مایکل جکسون به عنوان ترانه سرای اصلی این گروه بود.

آلبوم‌های مایکل جکسون

پنجمین آلبوم استودیویی مایکل جکسون به نام غیر معمول در سال ۱۹۷۹ منتشر شد. آلبوم غیر معمول یک موفقیت تجاری بزرگ بود و به نخستین آلبومی تبدیل شد که چهار تک‌آهنگ آن، در بین ۱۰ اثر برترِ جدول ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد قرار گرفت. و بر اساس آمار، تا سال ۲۰۱۲ بیش از ۲۰ میلیون نسخه از این آلبوم در سراسر جهان به فروش رسیده‌است. در سال ۱۹۸۰ آلبوم غیر معمول مایکل جکسون جایزه گرمی گفت.

مایکل جکسون در سال ۱۹۸۲، ششمین آلبوم استودیویی خود با نام تِریلِر را منتشر کرد. تریلر تبدیل به جزئی از فرهنگ مردم جهان و به خصوص آمریکا شد. فروش این آلبوم تا به امروز بیش از ۱۱۰ میلیون نسخه برآورد شده است. مایکل با انتشار تریلر، مناسبات صنعت موسیقی را از لحاظ چهارچوب هنری، تجاری و درآمدزایی متحول نمود. تریلر، او را به مهم‌ترین و برجسته‌ترین هنرمند و سرگرمی‌ساز دههٔ ۸۰ تبدیل کرد.

حتما بخوانید:   همه چیز درباره جام جهانی فوتبال (فیفا)

بیشتر بخوانید:

هفتمین آلبوم استودیویی مایکل جکسون با نام بد در سال ۱۹۸۷ منتشر شد. آلبوم بد فروش کمتری نسبت به تریلر داشت اما توانست به دومین آلبوم پرفروش تاریخ در آن زمان تبدیل شود. آلبوم بد حاوی ۱۱ آهنگ بود که ۹ آهنگش توسط خود جکسون سروده شده بودند. از ۷ تک‌آهنگی که از بد منتشر شد، ۵ تایشان در ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد به رتبهٔ یک رسیدند.

هشتمین آلبوم استودیویی مایکل جکسون با نام خطرناک در سال ۱۹۹۱ منتشر شد. خطرناک تا سال ۲۰۰۸ هفت میلیون نسخه در آمریکا و ۳۲ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته‌است و هم‌اکنون جز بیست آلبوم پرفروش جهان است. این آلبوم شامل ۱۴ ترانه است که ۹ تای آن‌ها در قالب تک‌آهنگ منتشر شد. بیشتر ترانه‌های این آلبوم دربارهٔ وحدت نژادها، برادری و برابری میان مردم جهان، بهبود وضعیت زمین و نفی خیانت است.

مایکل جکسون در سال ۱۹۹۵ نهمین آلبوم خود را با نام تاریخ: گذشته، حال و آینده، کتاب اول منتشر نمود. این آلبوم نامزد جایزهٔ گرمی برای بهترین آلبوم سال شد.

شهرت و افتخارات مایکل جکسون

مایکل جکسون در سن ۲۴ سالگی به شهرت زیادی در حد الویس پریسلی و گروه بیتلز دست یافته بود. مایکل جکسون اولین هنرمند موسیقی بود که نامش دوبار در پیاده رو هالیوود ثبت می‌شد. مایکل جکسون موفق به دریافت نزدیک به ۴۰۰ جایزه شده است که یک رکورد جهانی میان هنرمندان به حساب می‌آید. در میان جوایز مایکل جکسون ۲۳ جایزه رکوردهای جهانی گینس و ۱۸ جایزه گرمی بسیار قابل توجه اند. علاوه براین مایکل جکسون ۱۳ تک آهنگ شماره یک در جدول ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد دارد. مایکل جکسون ۲ بار نامزد جایزه‌ی صلح نوبل شده بود.

حتما بخوانید:   بهترین پوکر بازان زن دنیا

مایکل جکسون

مایکل جکسون

در سال ۲۰۰۳ مایکل جکسون توسط گاوین آرویزو، پسر بچه‌ای مبتلا به بیماری سرطان که برای درمان، چند ماه را به همراه خانواده‌اش در مزرعه نورلند گذرانده بود متهم به کودک آزاری شد. این اتهامات، برعکس اتهامات سال ۱۹۹۳، منجر به برگزاری دادگاهی با نام مردم در برابر جکسون شد. دادگاه به مدت پنج ماه و تا اواسط سال ۲۰۰۵ به طول انجامید. در طول جریان دادگاه، این موسیقیدان برای بار دیگر از بیماری‌های وابسته به استرس رنج برد و وزن زیادی را از دست داد. او همچنین به داروهای مرفین و پتیدین وابسته شد. در ماه ژوئن، جکسون از تمامی اتهامات تبرئه و بیگناه شناخته شد.

همسران و فرزندان مایکل جکسون

در سال ۱۹۹۴ جکسون با لیزا ماری پریسلی، دختر الویس پریسلی ازدواج کرد. این ازدواج زیاد طول نکشید و آنها ۲ سال بعد از یکدیگر جدا شدند.

۹ ماه بعد پس از طلاق لیزا پریسلی، جکسون با دوست دوران بچگی‌اش، دبی رو، در استرالیا ازدواج کرد. جکسون از دبی صاحب یک فرزند پسر به نام مایکل جوزف جکسون پسر متولد ۱۳ فوریه ۱۹۹۷ معروف به پرینس و یک فرزند دختر به نام پاریس مایکل کاترین جکسون متولد ۳ آوریل ۱۹۹۸ است. این زوج در ۸ اکتبر ۱۹۹۹ از یکدیگر جدا شدند.

مرگ مایکل جکسون

مایکل جکسون در ۲۵ ژوئن سال ۲۰۰۹ بر اثر تزریق بیش از حد داروی قوی بی‌هوشی پروپوفول، در سن ۵۰ سالگی درگذشت. دو ماه بعد از مرگ مایکل، پزشکی قانونی لس‌آنجلس رسماً مرگ مایکل جکسون را قتل معرفی کرد و دکتر کانراد موری، با اتهام قتل غیرعمد و به مدت ۴ سال راهی زندان کالیفرنیا شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازی انفجار سیب بت sibbet بت 90 تک بت بدون فیلتر تخته نرد شرطی وین بت بت 365 تک بت تهران بت معتبرترین سایت بازی انفجار سایت بازی انفجار معتبر بازی انفجار بازی انفجار بازی انفجار بازی انفجار سئو و بهینه سازی فروش بکلینک طراحی سایت اصفهان چیتا بت سایت شرط بندی چیتا بت چیتا بت فارسی