دریافت جایزه و بونوس رایگان شروع بازی و ثبت نام

ارز دیجیتال چین لینک Chainlink

0 ۸۷۷

یکی دیگر از ارزهای دیجیتال چین لینک نام دارد. اما برای اینکه مطالب گفته شده در مورد این ارز برای شما قابل درک تر باشد به بیان بعضی از مفهوم ها در این مورد می پردازیم. در ادامه این مقاله از چیتا بت همراه ما باشید.

قراردادهای هوشمند

قرارداد هوشمند کدی است که روی بلاکچین فعال می شود تا بدون نیاز به واسطه ها، شرایط یک توافق نامه بین دو طرف را بررسی و اجرا کند و زمانی که بر روی یک بلاک چین آزاد مثل اتریوم اجرا شود، دیگر به هیچ وجه قابل توقف نیست. قرارداد هوشمند در واقع شامل تمام اطلاعات مربوط به شرایط قرارداد و اجرای تمام اقدامات پیش‌بینی شده به طور خودکار است.

اوراکل

اوراکل یک فناوری است که اطلاعات اطراف و خارج از بلاک چین را جمع آوری کرده و در اختیار قراردادهای هوشمند قرار می دهد و بدین ترتیب می توان قراردادهای هوشمند را درون بلاکچین ها انجام داد و از امنیت آنها اطمینان حاصل کرد . همچنین باعث ارتباط بلاک چین ها با یکدیگر می شود.

 پیدایش چین لینک

در سال ۲۰۱۴ بود که ارز دیجیتال چین لینک توسط کمپانی بزرگ ” Smart Contract ” ایجاد شد. تیم ارز دیجیتال چین لینک دو فرد اصلی با نام های ” Steve Ellis ” و ” Sergey Nazarov ” هستند. این تیم از افراد خبره ای در زمینه توسعه رمز ارز چین لینک استفاده می کنند.

این ارز بر روی بلاکچین اتریوم فعالیت می کند و بر اساس استاندارد ” ERC20 ” نیز فعالیت می کند. تا قبل از به وجود آمدن چین لینک، انتقال اطلاعات خارج از فضای بلاکچین به قرار داد های هوشمند ممکن نبود. اما حال به لطف ارز دیجیتال چین لینک انجام این کار میسر شده است. ساختار چین لینک اوراکل است یعنی  ساختار این ارز به طور کلی غیر متمرکز است. هدف از این ساختار اتصال قرارد های هوشمند بلاکچین با داده های موجود می باشد.

حتما بخوانید:   پیش بینی هندیکپ چیست؟

خرید و فروش ارز چین لینک چگونه است؟

خرید این ارز دیجیتال نیز مانند خرید سایر ارز های دیجیتال دیگر است. ابتدا باید توسط یک صرافی ایرانی اقدام به خرید دلار کنید. با انتقال دلار های خریداری شده به کیف پول می توانید با استفاده از آن ها در صرافی های خارجی همانند بایننس اقدام به خرید کنید. اگر موجودی فعلی شما بیت کوین است و می خواهید آن را به ارز دیجیتال چین لینک تغییر دهید، می توانید از طریق صرافی های موجود همانند بایننس این کار را دنبال کنید.

فروش این ارز نیز، مانند سایر ارز های دیگر است و شما برای فروش این ارز باید یکی از انواع صرافی های آنلاین و دیجیتالی که از چین لینک پشتیبانی می کند را انتخاب کنید. پس از انتخاب می توانید طبق قوانین و مقررات آن صرافی رمز ارز خود را بفروشید.

کاربرد چین لینک در چه بخش هایی است؟

علاوه بر اینکه ارزهای دیجیتال برای پس انداز نیز مناسب اند، کاربردهای دیگری نیز دارند. در این بخش به معرفی کاربرد های این ارز دیجیتال می پردازیم.

  • پرداخت بانکی
  • سیستم های پرداختی
  • ایجاد شبکه های پرداختی
  • استفاده از ارز های دیجیتال در قرارداد های هوشمند
  • صرافی های غیر متمرکز

چین لینک را چه کیف پول هایی پشتیبانی می کنند؟

ارز دیجیتال چین لینک از استاندارد ” ERC20 ” پشتیبانی می کند. این استاندارد برای اتریوم است. بنابراین شما می توانید، ارز دیجیتال چین لینک را در کیف پول هایی ذخیره کنید که از ارز دیجیتال اتریوم پشتیبانی می کند. البته لازم به ذکر است که شاید این فرآیند در آینده تغییر کند زیرا ارز دیجیتال چین لینک در حال پیشرفت با تکنولوژی می باشد. اگر این اتفاق بیوفتد، کیف پول های ارز دیجیتال چین لینک تغییر می کند و شما باید این رمز ارز را در کیف پول های جدید خود ذخیره کنید.

حتما بخوانید:   هریه‌های ۲۰۰ سکه به بالا مشمول ۱۵ درصد حق ثبت

منبع: چیتا بت mag.cheetabet.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازی انفجار سیب بت sibbet بت 90 تک بت بدون فیلتر تخته نرد شرطی وین بت بت 365 تک بت تهران بت معتبرترین سایت بازی انفجار سایت بازی انفجار معتبر بازی انفجار بازی انفجار بازی انفجار بازی انفجار سئو و بهینه سازی فروش بکلینک طراحی سایت اصفهان چیتا بت سایت شرط بندی چیتا بت چیتا بت فارسی