دریافت جایزه و بونوس رایگان شروع بازی و ثبت نام

آشنایی با ارز دیجیتال یرن فایننس (YFI)

0 ۱,۰۰۸

رشد بسیار زیاد قیمت یرن فایننس که جزو دسته ارز دیجیتال می باشد بعد از این که امکان معامله این توکن به صرافی کوین بیس (Coinbase) اضافه شد، تمام نگاه ها را به سمت این ارز دیجیتال معطوف کرده است.  یرن فایننس در پی این رشد بسیار زیاد قیمتی به جایگاه ۲۱ در جدول ارز های دیجیتال دست یافته است و توانسته ۰.۳۰ درصد از کل بازار را در اختیار بگیرد. بیشترین قیمت یرن فایننس در تاریخ ۳۱ آگوست ۲۰۲۰ میلادی در سطح ۳۹۳۰۶ دلار ثبت شده است. در حال حاظر هم با حدود ۱۰۰ درصد رشد نسبت به یک ماه گذشته روند خوب صعودیش را ادامه داده است.

یرن فایننس (Yearn Finance) که به صورت وای ارن فایننس (yEarn finance) هم شناخته شده است، یک پلتفرم غیر متمرکز فضای دیفای (DeFi) در پلتفرم اتریوم است. در واقع می توان یرن فایننس را اکوسیستمی از پروتکل های ساخته شده در اتریوم در نظر گرفت. اکنون نیز این رمزارز به مجموعه ای از پلتفرم ها با هدف ساده سازی دیفای و کسب حداکثر درصد بازده سالانه (APY) برای سرمایه گذاران تبدیل شده است. در واقع کاربران در این اکوسیستم می توانند با ترکیب پلتفرم های گوناگون، کشت سود خود را بهینه نمایند.

یرن فایننس معروفترین پروتکلی می باشد که به طور خودکار وجوه کاربر را ما بین پروتکل های وام دهی دیفای مانند آوه، کامپوند و دی وای دی ایکس جابجا می کند تا درصد بازده سالانه را به حداکثر برساند. کل اکوسیستم یرن فایننس یک جامعه توسعه یافته است که از طریق توکن YFI اداره شده است.

پروتکل های دیگر در اکوسیستم یرن فایننس به این شرح میباشند:

  • ytrade.finance:  به معامله گر این امکان را می دهد تا با اهرم ۱۰۰۰ برابری موقعیت خرید یا فروش برای ارزهای پایدار خود ایجاد کند.
  •  yliquidate.finance: که از وام فلش در پروتکل وام دهی آوه برای نقد کردن وجوه استفاده می کند .
  •  yswap.exchange : مثل یک منبع واحد عمل می کند که از طریق آن کاربران می توانند وجوه خود را به طور دستی به پروتکل های مختلف دیفای انتقال بدهند.
  • iborrow.finance: شامل توزیع وام در پروتکل های دیگر با کمک آوه می باشد.
حتما بخوانید:   چرا بت فوروارد باز نمیشه؟

اکنون ، یرن فایننس و یرن سواپ فعال می باشند و بقیه پروتکل ها در مرحله آزمایشی قرار دارند.

بررسی ارز رمزنگاری YFI

YFI  یک توکن ERC-20 است که از آن برای اداره پروتکل های درون اکوسیستم یرن فایننس استفاده می کنند. از طریق مشارکت با پروتکل های گفته شده می توان توکن های YFI را کسب کرد. نهایتا ۳۰۰۰۰ توکن YFI وجود دارد و هیچ عرضه اولیه سکه (ICO) یا توکن از قبل استخراج شده در کار نیست. معامله گران می توانند با ارائه نقدینگی به یکی از پلتفرم های یرن فایننس و یا خرید از صرافی ها، توکن YFI بدست بیاورند. آخرین توکن در این اکوسیستم در تاریخ ۲۶ ژوئیه صادر گردید.

در حال حاضر، انجمن یرن فایننس در مرحله عرضه و انتشار توکن های جدید YFII میباشد تا از این طریق بتواند کاربران را تشویق به انتقال بیشتر نقدینگی به اکوسیستم یرن فایننس کند. توکن YFII یک فورک از YFI بوده که بیشترین عرضه آن ۶۰۰۰۰ هست. طبق برنامه ریزی صورت گرفته،کل توکن های YFII طی ۱۰ هفته و به همان روش توکن اصلی YFI توزیع می شوند. اکنون نیز، عرضه در گردش توکن YFII حدود ۳۹۳۷۵ توکن میباشد.

یرن فایننس چطور کار می کند؟

باید گفت که پیچیدگی دیده شده در یرن فایننس به دلیل کمبود اسناد موجود در مورد این پروتکل است. در حقیقت مکانیسم داخلی دقیق و منظم یرن فایننس در مقایسه با سایر پروژه های دیفای به راحتی قابل درک می باشد.

همانطور که در بالا ذکر شد، یرن فایننس با ارزهای پایدار سروکار دارد. کار یرن فایننس این می باشد که تشخیص بدهد که از بین پلتفرم های آوه، کامپوند و دی وای دی ایکس، کدام یک بالاترین بازده سالانه را ارائه می دهد.سپس این ارزهای پایدار را به آن پلتفرم انتقال می دهد. اکنون نیز، یرن فایننس از ارزهای پایدار دای،یو اس دی کوین، تدر، ترو یو اس دی و اس یو اس دی پشتیبانی می کند. از آنجا که یرن فایننس توسط یک انجمن اداره می شود، در نتیجه پروتکل های وام دهی که با آنها کار می کند و همچنین ارزهای رمزنگاری پشتیبانی شده ممکن است با گذشت زمان تغییر کنند.

حتما بخوانید:   تاریخچه شرطبندی در فوتبال

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازی انفجار سیب بت sibbet بت 90 تک بت بدون فیلتر تخته نرد شرطی وین بت بت 365 تک بت تهران بت معتبرترین سایت بازی انفجار سایت بازی انفجار معتبر بازی انفجار بازی انفجار بازی انفجار بازی انفجار سئو و بهینه سازی فروش بکلینک طراحی سایت اصفهان چیتا بت سایت شرط بندی چیتا بت چیتا بت فارسی